Starks Elite Rosters

13U Girls Premier – TBD

Morgan Lucero-2027 Duluth Marshall

Peyton Walker-2027 Proctor

Paige Norman- 2027 International Falls

Reagan Rodberg-2027 Proctor

Ellie Pease-2027 Proctor

Beth Blacklance-2028 Brainerd

Macey Castle-2028 Brainerd

Azli Pulak-2028 Brainerd

Ava Swanson-2028

Keeley Gondringer-2027 Brainerd

14U Girls Rising Blue Star – Dyami Starks

Chloe Johnson-2028 Lakeview Christian Academy

Chloe Carlson-2026 Proctor

Cairin Berger-2026 Esko

Anna Saari-2026 Duluth Marshall

Ava Meirotto-2026 Duluth Marshall

Mariah Lucero-2026 Duluth Marshall

Brooke Boland-2026 Pine City

Marta Forsline-2026 Mesabi East

16U Girls Premier – Mark Lindquist

Ada Skafte-2024 Duluth Marshall

Anna Serna-2025 Cherry

Eleanor Prato-2025 Bigfork

Annika Nelson-2024 Hermantown

Pearl Swanson-2024 Duluth Marshall

Kylee Binkley-2025 Kelliher

Anyiah Thomas-2025 Mountain Iron

Allie Lish-2024 Bemidji

17U Girls Blue Star Select – Jason Schmitz

Tieryn Plasch-2023 Northwestern (WI)

Ashlynne Guenther-2023 Duluth East

Hope Carlson-2023 Proctor

Olivia Thostenson-2024 International Falls 

Jessika Loftstrom-2023 Grand Rapids

Gabby Risley-2023 Northwestern (WI)

Claire Holmstrom-2023 Solon Springs (WI)

Rachel Hagen-2023 Duluth East

Leilani Fonoti-2024 Cloquet 

Karly Holm-2023 Two Harbors

Regan Juenemann-2025 Duluth Marshall

Gabby Fineday-2025 Cass Lake

13U Boys Premier – Rhett McDonald

JJ Jankowski- 2028 South Ridge

Jameson Underwood-2027 Duluth East

Connor Lehr-2027 Duluth East

Caleb Sykes-2027 Duluth East

Ray Brau-2027 Hibbing

Ty Schingen-2027 Duluth East

Simon Winkels-2027 Duluth East

Solo Marxhausen-2028 Esko

Handsum Johnson-2027 Esko

Xavier Johnson-2027 Esko

15U Boys Showcase – CJ Osuchukwu

Brooks Johnson-2025 Duluth Marshall

Trenton Schmidt-2025 Cloquet

Cale Jackson-2025 Cass Lake

Braden Bement-2025 Duluth East

Brennan Meyer-2025 Duluth East

Josh Synnott-2025 Proctor

Ty Nyberg-2026 Proctor

Jacion Owens-2025 Esko

Aaron Anderson-Bonner-2025 Duluth East

16U Boys Premier – Brian Timm

Finnley Powell

Aidan Newton

Marcus Williams

James Stokman

Braden Luksik

Dawson Oelrich

Cameron Pease

Jace Gomez

Connor Albertson

Caleb Winkels

17U Boys Showcase – CJ Osuchukwu

Isaac Nyakundi-2023 Duluth East

Trenton Gomez-2023 Two Harbors

Keaton Christianson-2023 Hermantown

Patrick Smith-2023 Duluth East

Owen Wilson-2023 Blackduck

Cuinn Berger-2023 Esko

Asher Zubich-2023 MIB

Jobe Juenemann-2023 Duluth East

Dillon Bement-2023 Duluth East

17U Boys Premier – Tristan Rowhar

TrayVaughn Lee

Caden Lee

Dante Frank

Dawson Lish

Cole Coss

Luke Wilson

Owan Defoe-Hayes

Ethan Bopp

*Second tryout for 9th spot

 

 

Rising Blue Star.jpg
BLUESTAR.jpg

Showcase/Blue Star Teams

Showcase Teams are for maximizing exposure and competing in the highest brackets. They will play in 6-10 tournaments from April-July, practice & train 3-5 days per week and travel out of State (Iowa, Chicago, Kansas City, Pennsylvania, Kentucky, Virginia). 

Premier Teams

Premier Teams are for maximizing development. These teams are still competitive, but they will not be required to travel out of State or play in the highest brackets during live period. They will play in 4-6 tournaments in April and May, and practice/train 1-3 days per week.

Like and Follow Starks on Social Media

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram
Marble Surface